Yeni Bir Lezzet Hissi: Taste Modulation

Gıda sektöründeki 60 yıllık uzmanlığını bilimsel ve teknolojik gelişmelerle sürekli güncelleyen DKT, tat modülasyonu konusundaki deneyimi ve % 100 doğal yöntemleriyle sizler için özgün tat kombinasyonları yaratmaya devam ediyor. AR-GE birimimiz ve bilim komitemizin titiz araştırmaları doğrultusunda yürütülen sürdürülebilirlik eksenli projelerimiz, Avrupa’nın en gelişmiş tesislerinden olan laboratuvarlarımızda gerçekleştirilmekte.

DKT olarak tuz/şeker oranı azaltılmış ya da lezzeti artırılmış çözüm odaklı aromalarımız ve çeşnilerimizle, hem müşterilerimizi hem de son tüketiciyi atıştırmalık lezzetlerin keşfedilmemiş topraklarına doğru seyre çıkarıyoruz.

 Lezzeti Zihninize Nakşeden Aromalar

Tat modülasyonu, lezzette azalmaya yol açmaksızın gıda ürünlerinin daha sağlıklı bir biçimde formüle edilmesi işlemidir. Yiyeceğin damakta bırakacağı lezzetin süresini uzatan bu işlemin ana hedefleri arasında, düşük yağ oranına karşın yağlılık hissi, tuzluluk veya tatlılık efekti oluşturmak yer alır. Gıda üreticisi müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarına uygun, en özgün ve fonksiyonel lezzet kombinasyonları üretmeyi hedefleyen DKT, muhtelif gıdalar üzerindeki farklı doku ve lezzet uygulamalarında uzmanlaşmıştır. Badem sütüne kremamsı bir hissiyat katmak, bu türden tat modülasyonu varyantları arasında sayılabilir. Tat geliştirme/değiştirme işlemleriyle yiyeceğin lezzeti sadece damağınıza yerleşmekle kalmaz, aynı zamanda zihninize de nakşolur.

Üst Düzey Analitik Cihazlarla Yenilikçi Tatlar

Tat modülasyon uygulamalarımızı, bilimsel ve teknolojik açıdan sektörün öncüsü konumunda bulunan DKT laboratuvarlarında, ileri analitik cihazlarla gerçekleştirmekteyiz. Teknolojik gelişmeleri yakından izleyen saygın bilim insanlarından oluşan komitemiz sayesinde, laboratuvar ortamımızı ve cihazlarımızı söz konusu güncel gelişmelere hızla uyarlayabiliyor; böylelikle müşterilerimize derhal, ürün odaklı ya da reçetelerine yönelik devrimci çözümler sunabiliyoruz. Ayrıca, raf ömrü analizlerine de titizlikle eğiliyor; sentetik olmayan renklendiriciler ve doğal tatlandırıcılar hazırlıyoruz.

Artık DKT’nin gelişmiş üretim teknolojileri sayesinde siz de belleklere kazınacak tatlar tasarlayabilir; markanıza özel lezzetler üretilmesini sağlayabilirsiniz.