Çorba ve Bulyonlar

İşlenmiş gıda endüstrisindeki hazır çorba kategorisi hazırlık süresinden tasarruf sağlaması, taşıma kolaylığı, saklama koşullarının rahatlığı, ev yapımı lezzeti yakalaması ve sağlıklı oluşu nedeniyle hızlı bir gelişme gösteriyor. Günümüzde herkes açısından en kıymetli unsur halini alan zamanın etkin kullanımına katkıda bulunmak üzere, DKT olarak lezzetten ödün vermeksizin, tam kıvamında üçüncül işlenmiş veya hazır gıdalar üretiyoruz. Gıda işleme teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde daha önce hiç olmadığı kadar doğal kalitede ürünler çıkarabiliyor; müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda sebze püresi bazlı koyu çorbalardan berraklık isteyen duru çorbalara kadar, farklı kombinasyonlara ve özgün tatlara sahip parçacıklı veya sade ürünler tasarlıyoruz.

İşlenmiş besinler, tüketim kolaylığı sebebiyle çağın çalışma temposuna göre yaşayan metropol insanlarına çok daha pratik ve cazip gelmekte. Kimyasal katkı maddelerini reddeden bilinçli tüketici ise, yöresel tatları geleneksel pişirme yöntemlerine uygun şekilde tüketmeyi tercih ediyor. İşte bu hassas denge uyarınca dünya pazarındaki tüketicilerden elde ettiği nicel-nitel talepleri ve geri dönüşleri en doğal ve sağlıklı çözümler üretme yolunda değerlendiren DKT, yeni milenyumun gereklilik ve yönelimlerini geleneksel lezzetlerle harmanlamayı başarıyor.  

DKT’de depo ömrü uzun, düşük hacimleriyle az yer kaplayan, hesaplı ve yüksek kaliteli kurutulmuş çorba ürünleri ve bulyonlar istenen formda hazırlanmakta; etli, tavuklu ya da deniz ürünleriyle zenginleştirilmiş farklı formüllerden diyabetik çorbalara, kurutulmuş taze sebzelerle üretilmiş karışımlardan tablet lezzet bombalarına kadar pek çok çözüm önerisi, zengin bir yelpazede müşterilere sunulmaktadır.

AR-GE ve üretim aşamalarımızda sebzelerin içerisindeki yabancı madde miktarına, fiziksel durumlarına, organoleptik faktörlere, rekonstitüsyon çeşidine bağlı oranlara ve bitki bazlı depolama ömürlerine yoğun bir dikkat sarfetmekteyiz.

Siz de DKT’nin sıra dışı bulyon ve çorba aromalarını denemek veya kendi tercihlerinizin prototiplerini üretmek üzere merkezimizi ziyaret edin, hayâlinizdeki lezzet macerasını birlikte gerçeğe dönüştürelim.