Uzman Lezzet Ortağınız

Yeni tatlar farklı aromaların rastgele birleştirilmesiyle ortaya çıkarılamayacağı gibi, ortak bir lezzet oluşturmak için de gurme bir damak yeterli değildir. Yeni çağın beslenme biçimlerini sağlıkla destekleyen “umami” ürünler yaratmak için bilimsel çalışmalar esastır. Bu yüzden de gıdayla ilgili her türlü üretimin öncesinde çok derin araştırma, analiz ve deneylerin yapılması şarttır. Üstün kalite artık gıda için bir lüks değil, bir gerekliliktir.

Geleneksel üretim biçimlerinde bilimsel çalışmalar dendiği zaman laboratuvarda sentezlenerek oluşturulmuş yapay tatlar akla gelirken günümüz teknolojisinde bilim, saf bitkilerin doğallığını korumaya odaklanmıştır. Yenilebilir ürünlerde raf ömrünün uzatılması veya renk ve kıvam artırımı için aşırı kimyasal madde takviyesinin doku bozukluğuna sebep olduğu bilinmektedir. Dokusu bozulan besinler ise, kısa ya da uzun vadede insan sağlığında ciddi hasarlara yol açarlar. Gıda maddelerinin ne denli az işlenirse o kadar doğal kalacağının bilinciyle güvenli ve sağlıklı katkılar üretmeyi öncelikli düstur edinen DKT’nin üretim süreçlerinde, kimyasal ajanlar yerine fizikokimya ya da biyotransformasyon gibi daha doğal yöntemlerle termal işleme ve biyokataliz gibi teknikler kullanılmaktadır.

Bu anlayış çerçevesinde en verimli yerel tarım alanlarını tespit ederek aroması doygun meyve, sebze ve bitkileri temin ediyor; hammaddeye özgü lezzeti oluşturan yapıtaşlarını yüksek teknolojilerden faydalanarak ilk günkü doğallığıyla koruyor ve sınırsız kombinasyon esnekliğimizle geniş bir yelpazede, farklı çözümler üretiyoruz.

Yeni lezzet nüansları oluştururken duyusal algıların istikrarına özen gösteren DKT’nin uzmanlığı sayesinde piyasaya tüketici tercihlerini yönlendirecek benzersiz ürünler sürmek ve sektördeki başarınızı katlayacak fırsatlar yakalamak, artık sizin elinizde.