Çeşniler

Yemeklerine “özgün ve özgül” bir kimlik katmak üzere binlerce yıldır çeşni kullanan insanlar, her ne kadar yöresel damak tadı alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı olsalar da değişik lezzetleri denemeye de açıktırlar. Sanayi, endüstri, ulaşım ve teknoloji alanındaki gelişmelerle bugün artık çok daha seri bir biçimde gerçekleşen ürün alışverişi, aynı zamanda kültürel alışverişi de yaygın bir hale getirmekte. Böylelikle bir yandan farklı kültürlere ait lezzetlere büyük bir ilgi ve merak uyanırken, uzak diyarlardan elde edilen hammadde besinleri keşfetmek isteyen tüketiciler de önemli bir talep pazarı oluşturuyor.

Yeni ve farklı lezzetler hayâl eden ya da spesifik reçetelerle üretim talep eden çözüm ortaklarına özel çeşniler tasarlayan DKT, tüketicinin kalbine giden yolun duyularından geçtiğinin bilinciyle % 100 doğal, besin değeri yüksek, doğru iklimlendirme ile korunup soğuk zincirle sevk edilmiş ve ihtiyaca göre paketlenmiş hedonik çeşniler üretir.

DKT olarak tuzlu atıştırmalık kategorisindeki birikim ve uzmanlığımızı her geçen gün geliştiriyor; daima esinleyici tatların izini süren deneyimli lezzet kahramanlarımız sayesinde müşterilerimizin hayalindeki çeşni prototipini “tam isabet”le tasarlayıp son tüketiciyle buluşturuyoruz. Süreç boyunca ürünün kabulü ve alımlanması, kalite kontrolü ve geliştirilmesi için önemli bir analiz olan duyusal testlere sizleri de dahil ediyoruz. Araştırmalarımız kapsamında elde ettiğimiz her tür veriyi ve kantitatif değeri raporluyor; hedeflerine daha kısa vadede ulaşabilmelerini sağlamak üzere profesyonel çıkarımlarımızı her aşamada müşterilerimizle paylaşıyoruz.

Ürün ve tüketici değerlendirmelerinde en randımanlı sonuca ulaşabilmek amacıyla nesnel ölçümlerle öznel tepkileri birlikte ele alıyor; pilot uygulamalarımızda tüketici algısı, tercih davranışları, kabul dereceleri ve ürünün pazar potansiyeli ile rakip firmaların benzer ürünleri gibi temel başlıkları müşterilerimiz için araştırıp ölçüyoruz.

Tüketici davranışları ve ileri teknoloji enstrümanlarına koşut olarak gezegenimizin ekosistemi, gıda endüstrisinin geleceğini belirleyen en önemli unsurdur. Faaliyetlerini bu farkındalık bilinci çerçevesinde yürüten DKT, ekolojik yaşama olan saygısını ve insan hayatına verdiği önemi, küresel etik kodlara uygun çalışmalarıyla kanıtlamaktadır. Sürdürülebilir üretim anlayışımız sayesinde zamanınızı ve gücünüzü verimli bir biçimde kullanırken, sağlıklı ve kaliteli ürünlerimizle markanızı yurtiçine ve yurtdışına güvenle açabileceksiniz.