Bisküvi, Kek ve Kurabiye

Bisküvi, kek, kurabiye, kraker gibi fırıncılık ürünleri, geçtiğimiz yıllara göre pazar payı artış gösteren yiyecek gruplarındandır. Bu ürün gruplarını tercih eden müşteri sayısındaki artış, farklı damak tatlarına sahip müşteri gruplarının da artması demektir. Haliyle standart tariflerle üretilmiş fırıncılık ürünleri, tüketicinin artan beklentilerini karşılamakta yetersiz kalabilmektedir. Özel müşteri grupları daha az şeker, daha az tuz, daha az yağ gibi taleplere sahip olabilmektedir. Bu özel ürünlere olan talep, yeni reçeteler geliştirmeyi zorunlu hale getirmektedir. Şeker, tuz ve yağın azaltılmasının yanı sıra alerjen içermeyen ürün pazarı da gittikçe büyümektedir. Tüketiciler bir taraftan yeni lezzet deneyimleri ararken diğer taraftan da tükettiği ürünlerin insan sağlığı açısından güvenli olmasını istemektedir. Bu nedenle gıda güvenliğini sağlayacak ve aynı zamanda da farklı lezzet deneyimleri sunacak gıda teknolojilerin geliştirilmesini gerektirmektedir. DKT Taste olarak tam doğal üretim yapan ilk yerli üreticiyiz. Kaynaktan fabrikaya kadar doğallığı korumak için söz veriyoruz. AR-GE merkezimiz, bu sözümüzü uygulamaya koyabilmek amacıyla bilim komitemizin akademik verilerini referans alarak ürün geliştirme faaliyetlerini yürütmektedir. Elde edilen veriler ışığında kurabiye, bisküvi, kek, kraker, pasta, ekmek, tatlı üretimi gibi tüm fırıncılık ürünleri için doğal katkılar sunabiliyoruz.

Kurabiye, Bisküvi ve Kek

Kurabiyeler, kekler ve bisküviler gelişmiş damak tadına sahip tüketicilere hitap eden ürün çeşitleridir. DKT Taste olarak farklı damak tatlarına sahip bu segmentlere hitap edecek tam doğal aromalar geliştiriyoruz. Reçeteleri, farklı pişirme sürelerini ve sıcaklıklarını göz önünde bulundurarak ürünlerimizin yüksek ısı altında lezzetini, etkisini ve kararlılığını koruyabilmesini sağlıyoruz. Ürünün tarifine ve pişirme metoduna uygun su ya da yağ bazlı, katı formda (toz) ya da likit (konsantre-sıvı) çözümler üretiyoruz.

Kraker

Tahıl, yüzyıllardır insanlığın önemli besin kaynaklarından biri olmuştur. Asırlardır sınırlı formlarda tüketilen tahıl tüketimi günümüzde çok farklı ve zengin formlara bürünmüştür. Bu tüketim formlarının en keyiflilerinden biri de krakerlerdir. Krakerlerin gevrek yapısı, tahıl tüketimini keyifli hale getirirken, ekstrüde aromalarla zengin baharat çeşitliliği gibi uygulamalarla geliştirilen yeni kraker reçeteleri tahıl tüketiminden alınan keyfi daha da artırabilmektedir.

DKT Taste’nin alerjensiz gıda özgül beslenme politikası ile geliştirmiş olduğu ürünler doğrudan kraker hamurunda kullanılabildiği gibi sürme ya da serpme şeklinde tatbik edilebilmektedir. Bu sayede sağlıklı, lezzetli içeriklere ve iştah açıcı görünüme sahip krakerler elde edilmesini sağlıyoruz.

Fırıncılık Ürünleri Karışımları

Bu temel ana gruplara ek olarak diğer tüm fırıncılık ürünlerinde tüketicinin sağlığını, göz ve damak zevkini önemseyen ve sürekli yeni ürünler geliştiren işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayacak toz karışımlar, sos ve kremalar için geniş bir aroma portföyü sunuyoruz. Ekmekler, sütlü-şerbetli tatlılar, pastalar ve tüm diğer fırıncılık ürünlerine özel karamel renklendiricilerimiz, karamelize şekerler ile ürünlerinize eşsiz ve güvenli lezzetler katıyoruz.