Baharat Karışımları

Baharatlar, beş duyunun ötesine geçerek altıncı duyuya hitap eden, adeta yiyeceklere can veren ürünlerdir. Dünyada her ülkenin, her bölgenin, her yörenin kendine özgü baharatları vardır; onları vazgeçilmez kılan ise, her birinin farklı bir lezzete sahip oluşu ve beden sağlığını farklı yönlerden desteklemeleridir. Tercihe göre tek başına veya çoklu şekilde kullanılan baharatların hazırlanması ya da her seferinde aynı ayarın tutturulması, tüketiciler açısından çoğunlukla güç ve zaman kaybı olarak görülen bir iştir.

İşte DKT olarak biz, gıda üreticilerinin kategori segmentlerine göre et, tavuk ya da deniz ürünlerinden sebze çeşnileri ve atıştırmalık ürünlere kadar geniş bir spektruma yayılan özgün baharat karışımlarını, bitki seçiminden paketleme ve sevkiyata kadar hassasiyetle işleyip sıvı veya toz formda hazırlıyoruz. Bakliyat yemekleri, yoğurt ürünleri, zeytinyağlılar, garnitürler, salatalar, hamur işleri, bitki çayları, peynirler, makarnalar ve kahvaltılık soslar için özel olarak baharat karışımları üretebildiğimiz gibi spesifik bir ürünü farklı kombinasyonlarla baharat formuna da getirebiliyoruz. 

Sürecin başında, hangi bitkinin hangi coğrafya ve iklim koşullarında en iyi sonucu verdiği bilgisine lâyıkıyla hakim olan DKT uzmanları sayesinde, hammadde olarak kullandığımız bitkilerin aroma seviyelerinin hasat edilmeden önce en doygun aşamaya gelmiş olmasını gözetiyoruz. Aynı şekilde, baharatın lezzet yoğunluğunu tazeliğinden alması nedeniyle, uygun koşullar altında muhafaza ettiğimiz taze bitkileri de en saf halleriyle işleyebiliyoruz. Ve nihayet, geleceğin teknolojilerini şimdiden kullanmaya başladığımız tesislerimizin üretim bantlarına ulaşan baharat karışımlarını el değmeden, doğru model ambalajlarla paketliyoruz.

Fırınlama, kızartma, haşlama veya ızgara et ürünlerinde marinasyon amacıyla kullanılan baharat karışımları, endüstriyel gıda sektörünü yeni milenyuma taşıyan en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Bu alanda da farklı pişirme yöntemlerine göre hazırladığımız enfes baharat kombinasyonlarımızla gurme damakları otantik lezzetlere müptela edeceğimizden eminiz. Üstün kaliteli baharat karışımlarımızla ısıl işlem gören et ürünleriniz mükemmel bir renge ve dokuya kavuşacak; zengin reçeteli butik formüllerimizle pratik ve yenilikçi çözümlerle tanışacak; ızgara kebap, et-tavuk döner, kuruyemiş ve cips harçlarımızla ürünlerinize o son-sihirli dokunuşu yapacaksınız…