MSG Çıkarımı/İkamesi

Gıda endüstrisi profesyonellerinin yakından tanıdığı MSG (Monosodyum Glutamat= Sodyum Tuzu+Glutamik Asit), proteinlerin önemli bir yapıtaşı olduğu için bazı gıdalarda doğal olarak bulunur. Peynir, domates, süt, et, balık ve mantar gibi gıdaların lezzet araştırmalarında keşfedilen glutamat amino asidi, aynı zamanda umami tatlar yaratmak için katkı maddesi olarak da kullanılmaktadır. Her madde gibi MSG’nin de çok yüksek oranlarda kullanılması doğru değildir. DKT’nin beslenme uzmanları moleküler düzeyde yürüttükleri araştırmalarla doğru MSG oranlarını; Çin Tuzunun hangi besinlerden tamamen çıkarılması gerektiğini ya da hangi besinlerde güvenle kullanılabileceğini belirlemişlerdir.

% 100 saf ve doğal içeriklerle oluşturduğumuz ürünlerimizde, yeni milenyumun beslenme trendlerinde beşinci temel tat kabul edilen umamiyi lezzet zincirinin tamamlayıcı halkası olarak öne çıkarıyoruz. Elbette, glutamata alerjik reaksiyon gösterebilecek insanlar olduğunun bilinciyle, tüketici tercihlerine göre MSG’nin hiç kullanılmaması gereken alerjen durumlar için alternatif formülasyonlar geliştiriyor ve daha yoğun lezzete ulaşan sağlıklı katkılar üretiyoruz. Yine, uluslararası otoritelerin onayladığı koşullarda doğal fermantasyon yöntemleriyle geliştirilen formülasyonlarımızın ayrıntılı raporlarını müşterimizle paylaşıyor ve bağımsız kuruluşların onay testi için prototipler hazırlıyoruz.

Siz de hazır reçetelerinizin üretimi için hemen uzmanlarımıza danışın, DKT’nin gıda sektöründeki ufuk açıcı başarılarına ortak olun.