Şekerleme

Tat ve kokular insanın hafızasını canlandıran yegâne unsurlar arasındadır. Bu nedenle çocukken yediğiniz bir şekerlemeye benzeyen bir lezzet tattığınız zaman beyniniz sizi geçmiş günlere götürür. Özlediğiniz tat ve kokular yeniden karşınıza çıkmasa bile onları anımsamak mümkündür. Çünkü tat ve kokular unutulmaz. Çocukluğunuz, gençlik çağlarınız belki de önemli bir anınızı hatırlatan şekerleme lezzetini yeniden denemeniz mümkün. Özlediğiniz ama bir türlü yeniden bulamadığınız bir tada erişmek istiyorsanız kendinize özel şekerleme yaptırabilirsiniz. Sert ve yumuşak şekerlemeler, karamel, draje, jöle, marshmallow, krokan, fondan ve nuga gibi çeşitlerin en lezzetlisine ulaşabilirsiniz. Çocuklarınız ya da çocukluk hatıralarınız için aradığınız tüm tatlar bir aradadır.

Yeniden Yaratılan Lezzet

Çok uzun yıllardan beri tatlıların insan psikolojisi üzerinde olumlu bir etki bırakması onları vazgeçilmez yapar. Şekerleme grubu özellikle çocuklarla birlikte anılan bir tat olsa da yetişkinler tarafından da sevilerek tüketilir. İnsanlar yıllar içinde şekerlemenin farklı şekillerini üreterek tek başına tüketimin yanı sıra diğer tatlı ve pasta çeşitlerinde de kullanmaya başlar. Şekerlemeye olan düşkünlük çok fazla çeşidin oluşmasına ve her yaştan insanın onu aramasına neden olur. Aklınıza gelebilecek tüm meyveler ve farklı tatlardan şekerlemeler deneyebilirsiniz. Geçmişe ait bir tadı yeniden bulabilir ya da hep merak ettiğiniz bir lezzeti oluşturabilirsiniz. Aradığınız lezzete ulaşmak için tek yapmanız gereken DKT ile iletişime geçerek gıda mühendisleri eşliğinde yeni tatlar yolcuğuna çıkmaktır.

Tatların Üstadı DKT

Bir şekerlemenin içindeki malzemeler kadar doğru oranda ve kalitede bir araya gelmesi onun lezzetine direkt etki eder. Kıvamının tutması ve ağızda dağılan homojen bir lezzete dönüşmesi için işi bilenlerin elinde hazırlanmalıdır. Karamelin yumuşak ve akışkan yapısı, jölenin doğru yumuşaklıkta olması için gereken malzeme miktarları değişebilir. DKT tüm yeni tat yaratma sürecinde kimyagerler ve gıda mühendisleri ile birlikte çalışır. Tüketicilerin isteğine göre farklı tatları en doğru ve beğenilen oranda bir araya getirir. Kendiniz ya da şirketiniz için yeni bir şekerleme tadı arıyorsanız DKT deneyimine güvenebilirsiniz. Ar-Ge çalışmaları ile yepyeni şekerleme aromaları ve kokuları ile tanışmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.