‘Saf Özüt Doğal Ekstraksiyon’

Organik bir maddenin yapısında bulunan aromanın ya da etken maddesine sahip olan bölümünün özütünün çıkarılması işlemine ekstraksiyon adı verilir. Yeşil endüstrinin gelişimine katkıda bulunma hedefi doğrultusunda var gücüyle çalışan ekibimiz, en doğal ekstraksiyon yöntemleriyle en saf özütleri elde ederek sizler için en sağlıklı ürünleri tasarlar. DKT olarak kimya, ilaç ve gıda endüstrisinin can damarı olan bitki ve meyveleri doğanın bize bahşettiği en kıymetli armağanlar sayıyor; özüt çıkarma sürecinde bitki ve meyvelerin saf yapısını koruyarak bu eşsiz armağana sahip çıkıyoruz. 

“Doğallık Özümüzde” özdeyişi uyarınca hammadde olarak kullandığı içerikleri bizzat üreten DKT, süreç teknolojisinde sağladığı geliştirmeler sayesinde müşterilerine daha saf ve takip edilebilir ürünler sunar. AR-GE departmanımızla bilim komitemizin ortak çalışmalarıyla yürütülen özüt çıkarma işlemleri ve reçetesinin hazırlanması aşamasında aromatisyenlerimizin ürüne lokal tatları aktarmadaki yetkinliği, bilimsel ve teknolojik yatırımlarımızın temelini oluşturmaktadır. Söz konusu bilimsel yatırımlar bağlamında hayata geçirdiğimiz “DKT Infutech” markasıyla Anadolu’nun lezzet portföyünde yaygın olarak kullanılan sumak, kişniş, zencefil, kimyon, anason, biberiye ve kekik gibi ürünlerin özütlerini büyük hassasiyetle ayrıştırıyor; bitkilerin kendilerine mahsus renklerini, besin değerlerini ve işlevselliklerini muhafaza ediyor, doğal saflıktaki bileşenlerle birlikte ilave edildikleri gıdaları zenginleştiriyoruz.

%100 saf, çözücü kalıntıları içermeyen ve bütünüyle çevre dostu olan yüksek nitelikli özütlerimizle piyasaya arz ettiğiniz ürünlerin içeriklerini zenginleştirebilir, aromaları maskeleyebilir, gıdaların tat ve kokularını vurgulayabilirsiniz. Gıda sektöründe bizi benzersiz kılan ekstraksiyon yöntemlerimiz, küresel uzmanlığımız ve piyasa hakimiyetimiz sayesinde hem son tüketiciye daha fazla çeşit ve keşfedilmemiş lezzetler sunacak hem de yurtiçinde ve yurtdışında yepyeni fırsatlar yakalayacaksınız. DKT olarak tat algınızı kökünden değiştirecek saf lezzet çözümlerimizle her zaman yanınızdayız.